Pielęgnacja zębów - Dr. Martin Schwarz, Bioscaling Żel Antybakteryjny

Zdrowe i białe zęby to jeden z istotnych czynników wpływających na nasz atrakcyjny wygląd. Jednak na początek warto odpowiedź na pytanie: Czym jest płytka nazębna? To nic innego jak mikroorganizmy (bakterie) i węglowodany, które gromadzą się na zębach i w przestrzeni między zębowej. Jeśli nie jest prawidłowo usuwana może prowadzić do powstania ubytków, a także chorób dziąseł.


Jak dbać o jamę ustną, by nie dopuścić do takich sytuacji? Należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie, warto również do pielęgnacji naszych zębów dodać nić dentystyczną. Preparatem wspomagającym zdrowie i czystość naszych zębów jest właśnie Żel Antybakteryjny Bioscaling, o którym chcę Wam dzisiaj opowiedzieć.

Produkt otrzymujemy w podłużnym kartoniku. Zabezpieczony jest holograficzną folią, dzięki czemu mamy pewność, że otwieramy go po raz pierwszy. W środku znajdziemy ulotkę zawierającą wszelkie niezbędne informacje o żelu, sposobie używania, wskazaniach i przeciwwskazaniach czy przechowywaniu. Wszystkie te informacje można również znaleźć na stronie producenta. W środku są  dwa aplikatory w formie strzykawki, w której znajduje się żel.
Metoda aplikacji

Pierwszy sposób to termokurczliwe nakładki na zęby Flexi trays. Są one odpowiednikiem profesjonalnych, wykonywanych na zamówienie szyn stomatologicznych.  Aby użyć termokurczliwych nakładek na zęby Flexi Trays Dr. Martin Schwarz do rozprowadzenia żelu na zębach, należy wykonać wcześniejszą procedurę dopasowania produktu do kształtu uzębienia. Dostosowywanie ich wymaga dostępu do gorącej i zimnej wody oraz kilku minut czasu. 

Drugim sposobem jest nałożenie żelu z pastą 1:1 i dokładne szczotkowanie zębów. Szczerze przyznaję, że o wiele bardziej polubiłam się z tą metodą. Szczotkowanie powinno trwać co najmniej 2-5 min, i może być wykonane tylko raz dziennie.Moje odczucia i spostrzeżenia

Jest to preparat antybakteryjny, który w skuteczny sposób oczyszcza płytkę nazębną z nalotu i zapobiega gromadzeniu się niepożądanych substancji na powierzchni zębów. Osobiście jestem bardzo zadowolona z uzyskanego efektu. Odświeża zęby, pomaga zredukować płytkę bakteryjną. I to odświeżenie jest naprawdę super! Świeżość w ustach jest przyjemna, a zęby odzyskują swoją gładkość. Nie miałam żadnego dziwnego posmaku. 


Czy żel redukuje wszelkiego rodzaju szkodliwe mikroorganizmy? Wierzę, że tak, jednak naocznie nie jestem w stanie tego sprawdzić. Nie wiem w jakim stopniu preparat zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Wydaje mi się, że okres, aby to w pełni ocenić był dla mnie zbyt krótki. Na pewno jednak nie szkodzi, a to już coś.

Podsumowanie

Z żelem Bioscaling się polubiłam. Nie jest to miłość, jednak naprawdę go lubię! Przesuwając po zębach czuję ich solidne oczyszczenie, są jak wypolerowane. Nie potrzeba również wiele czasu, aby te efekty były wyczuwalne. Żelu antybakteryjnemu Bioscaling mówię tak :) Zapraszam Was również do przeczytania artykułu(klik) o innych produktach marki Dr. Martin Schwarz.
Mieliście już styczność z tego typu specyfikami?


Komentarze

 1. Nie miałam jeszcze z takimi specyfikami do czynienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Stosowałam kilka miesiecy temu i byłam bardzo zadwolona z efektu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie to wygląda mi na fajny preparat i moje zęby mogłyby się z nim polubić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem bardzo ciekawa efektów, dużo słyszałam i tym na instagramie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Słyszałam już o czymś takim, ale nigdy nie używałam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie miałam styczności z czymś takim, może w przyszłości ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy taki preparat nadaje się dla każdego np. dla osób, które mają wrażliwe zęby, odsłonięte szyjki?

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie boisz się o szkliwo? Mam wrażliwe zęby i trochę się boję.

  OdpowiedzUsuń
 9. Byłam zadowolona z tego bioscalingu i zamierzam powtórzyć tę kurację, bo zostało mi trochę preparatu 😉 bardzo ładne zdjęcia

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Drogi czytelniku! Skoro trafiłeś na mojego bloga, będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :) Jednocześnie informuję, że komentarze obraźliwe, świadczące o nie przeczytaniu artykułu lub służące wyłącznie autoreklamie będą przeze mnie ignorowane, a ich autorów nie odwiedzam.